Календар новин
Важливі документи
Інтегрована концепція розвитку центральної частини м.Львова
Інтегрована концепція розвитку конкретизує загальні цілі розвитку міста і є практичним посібником, в якому зібрано усі важливі заходи та проекти з розвитку історичної частини Львова на наступні 10 років.Довідник з облаштування міста
Щоб підвищити рівень та стандартизувати реставраційні заходи в будівлях, а також щоб уникнути неправомірного втручання в історичну спадщину було розроблено «Довідник облаштування міста».Розпочався пілотний проект реставрації балконів в історичному середмісті
Проект GIZ та Львівська міська рада розпочали пілотний проект спільного фінансування реставрації балконів в історичному центрі міста Львова. Підготовчі роботи розпочалися ще рік тому, за цей час було відібрано балкони, що знаходяться в аварійному стані, для них розроблено документацію та концепцію реставрації.
В рамках пілотного проекту відбудеться реставрація 11 балконів на 6 будівлях: вул. Дудаєва 9, вул. Краківська 17, вул. Федорова 12 (4 балкони), вул. Федорова 29 (2 балкони), вул. Левицького 10, пл. Ринок 10, вул. Дорошенка 21. Фінансуються роботи спільними коштами – мешканці, що живуть в квартирі, до якої належить балкон зобов’язуються долучитися до реставрації сумою в розмірі 500 грн., решту коштів 50:50 ділять між собою Львівська міська рада та проект «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» Німецького товариства міжнародної співпраці, GIZ.
Загальна сума договорів на реставрацію складає 710.000 грн., з яких 5500 грн. складає внесок мешканців. Над реставрацією балконів на даний момент працює 5 реставраційних фірм, проведення робіт супроводжує архітектор проекту GIZ.
Балкони є важливим елементом будівлі, особливо у Львові, де представлена все різноманіття архітектурних стилів, вони є визначальними для образу і вигляду цілого історичного середмістя. Балкони виконують подвійну роль: з одного боку вони є декоративним елементом фасаду, а тому часто виконані з великою кількістю витончених деталей і часто з крихких матеріалів, а з іншого боку вони є функціональною площею, що активно використовується мешканцями в повсякденному житті. Крім цього балкони є й найбільш вразливою частиною будинку, адже постійно знаходяться під впливом опадів і руйнуються водою та морозами.
«Реставрація саме балконів є дуже складним процесом, адже вони – як маленька модель цілої будівлі, адже складаються з багатьох матеріалів, кожен з яких потребує свого фахівця. Часто для реставрації балкону потрібна ціла команда спеціалістів– каменярів, інженерів, ковалів, ливарів. Це легко пояснити на прикладі балкону на Краківській 17 – кам’яні консолі 17 століття, несуча конструкція з рейок з часу перебудови в 19 стол., з того самого періоду чавунна балконна огорожа і бетонна плита, замінена в часі капітального ремонту будинку приблизно в 1970 році. Тобто завдання перед нами стоїть не просте.», розповідає архітектор проекту GIZ Анна-Марія Роте, що супроводжує реставраційні роботи.