Проект
Останні Новини
- 1 грудня Львів прийматиме Другу німецько-українську конференцію з міського розвитку2017-11-28
- У Львові розпочалась 5-а Академія інтегрованого розвитку міст2017-11-23
- У Львові врятували ще одну історичну вхідну браму з латуні2017-11-02
- На проспекті Шевченка 15 завершилась реставрація вхідної брами2017-10-06
Навчання і тренінги
Важливим напрямком проекту є передання фахових знань в галузі реставрації та підвищення кваліфікації місцевих майстрів, а також реформування частин базової професійної освіти.
Упродовж всієї історії Львова можна відслідкувати активний розвиток ремесел – вже в 1650 році, коли Львів з його 30 000 мешканців був найбільшим містом на території сучасної України, тут існувало близько 35 об’єднаних цехів. Ця реміснича традиція залишила великий слід в архітектурній спадщині Львова: оздоблення фасадів будинків, вікна та брами, ковані балконні перила та поручні на сходових клітках, декоративні решітки, вишукані настінні розписи й об’ємна ліпнина – століттями власники кам’яниць та архітектори використовували ремісниче мистецтво з метою оздоблення або практичного вдосконалення своїх будівель.
Упродовж десятиліть радянської влади збереження історичної спадщини відігравало другорядну роль. Акцент у сфері розвитку міста лежав на розбудові великих житлових районів та спорудженні архітектурних символів влади. В результаті багату львівську ремісничу традицію було втрачено.
Для відродження і продовження традиції історичних ремесел, що без сумніву є необхідним для подальшого збереження архітектурної спадщини, проект організовує семінари для підвищення кваліфікації в галузі реставрації для майстрів різних ремесел: столярів, каменярів, малярів, штукатурів, ковалів. Під керівництвом німецьких спеціалістів з реставрації невеликі групи реставраторів працюють над конкретними об’єктами в місті. Основний наголос при цьому робиться на максимальному збереженні історичного матеріалу, використанні історичних ремісничих технологій та покращенні функціональності будівельних елементів у відповідності до вимог сучасних користувачів.
Незважаючи на те, що основним напрямком проекту є реставрація, важливою залишається також тема муніципального розвитку та підвищення кваліфікації працівників міських адміністративних структур. Для працівників районних адміністрацій і дирекцій парків проект регулярно організовує семінари з професійного догляду за деревами та сталого менеджменту зелених насаджень. Працівники міської ради проходять курси з риторики, модерації тощо.