

Проект
Останні Новини
- 1 грудня Львів прийматиме Другу німецько-українську конференцію з міського розвитку2017-11-28
- У Львові розпочалась 5-а Академія інтегрованого розвитку міст2017-11-23
- У Львові врятували ще одну історичну вхідну браму з латуні2017-11-02
- На проспекті Шевченка 15 завершилась реставрація вхідної брами2017-10-06
Каменярі
Львівські будинки багаті на різноманітні декоративні елементи – від кам’яної різьби епохи Ренесансу, порталів з природнього каменю та пишних кам’яних барокових скульптур до ліпнини та скульптур із штучного каменю. Кожен з видів декоративних елементів потребує особливого підходу, саме тому реставраторам необхідно знати про історичні техніки обробки каменю, але також працювати з сучасними матеріалами та техніками, щоб використовувати можливості, які дозволять захистити камінь від механічного та хімічного руйнування.
Семінари з реставрації каменю, як і інші, орієнтуються на практичне виконання та проводяться на конкретних об’єктах. Особлива увага зосереджується на проблемі засолення каменю, проведенні відповідних аналізів на виявлення солей різних видів та методах знесолення.
За 6 років в рамках семінарів були реставровані такі об’єкти:
- кам’яний портал на площі Ринок, 40 (2010);
- скульптура Меркурія, вул. Січових Стрільців, 3 (2013);
- скульптури на площі Ринок, 10 (2013);
- кам’яний портал на площі Ринок, 8 (2013);
- кам’яний портал на вул. Січових Стрільців, 2 (2015).
У сфері реставрації каменю проект тісно співпрацює з кафедрою реставрації та реконструкції архітектурних комплексів Львівської Політехніки. Одним із спільних проектів була реставрація скульптури Меркурія, під час якої спеціалісти кафедри реставрації виконували безпосередні роботи та науковий супровід.
Проект надає також методичну підтримку Львівському державному коледжу декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша, проводячи для учнів семінари у сфері реставрації каменю під керівництвом експертів GIZ.