

Проект
Останні Новини
- 1 грудня Львів прийматиме Другу німецько-українську конференцію з міського розвитку2017-11-28
- У Львові розпочалась 5-а Академія інтегрованого розвитку міст2017-11-23
- У Львові врятували ще одну історичну вхідну браму з латуні2017-11-02
- На проспекті Шевченка 15 завершилась реставрація вхідної брами2017-10-06
Інтегровані концепції розвитку
Львів
У період 2009 – 2011 рр. міждисциплінарна робоча група міської ради працювала над розробкою першої в Україні «Інтегрованої концепції дій» для історичного центру Львова. У квітні 2011 року концепцію було ухвалено Львівською міською радою.
Інтегрована концепція дій конкретизує загальні дії щодо розвитку Львова, особливо «Сталу стратегію розвитку міста Львова» та «Стратегічний план розвитку історичного центру міста Львова» на основі Генерального плану. У концепції описані і прив’язані до певних локацій найважливіші заходи і проекти на наступні десять років. Автори концепції розрізняють проекти, які вже втілюються, заходи, заплановані на коротку, середню й довгострокову перспективу, а також проектні ідеї, які мають бути реалізовані міською владою, іншими офіційними інституціями та місцевими суб’єктами. Концепція розроблялась у відкритому діалозі з широкою громадськістю та в прозорому процесі. Від 2011 року відбувається її реалізація, а робоча група контролює цей процес, розширивши його тим часом уже на все місто. Проект і далі здійснює методичну підтримку робочої групи.
Чернівці
У жовтні 2014 року місто Чернівці і проект «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» в рамках Другої академії інтегрованого розвитку міст підписали меморандум про співпрацю в справі розробки Інтегрованої концепції розвитку міста. 2015 року проект підтримав міську адміністрацію Чернівців у підготовці Інтегрованої концепції для ділянки, яка охоплює історичний центр міста, а також промислові райони на північ від залізничної колії та ріки Прут.
Проміжний стан концепції було презентовано в рамках Громадського форуму в червні 2015 року, де його обговорили з мешканцями. Метою форуму було узгодження уявлень працівників адміністрації щодо стратегічного розвитку району і наявних конкретних проектних ідей та заходів з ідеями широкого кола фахівців і зацікавлених сторін.
Представники влади разом з експертами презентували громадськості стратегічні цілі в різних сферах міського життя – містобудуванні, охороні культурної спадщини, соціальній галузі, культурі, технічній інфраструктурі, транспорті, громадському просторі, довкіллі, економічному розвитку, туризмі та модернізації урядування. Понад 700 мешканців взяли участь у Громадському форумі й дискусії про розвиток міста. Завершився форум різноманітними концертами, презентаціями ГО, показом фільмів на площі Філармонії, де в учасників була нагода обмінятися думками на урбаністичну тематику в невимушеній атмосфері.
У серпні 2015 року концепцію ухвалили на сесії міської ради, відтак вона служить практичним посібником для реалізації проектів і заходів у місті.