

Проект
Останні Новини
- 1 грудня Львів прийматиме Другу німецько-українську конференцію з міського розвитку2017-11-28
- У Львові розпочалась 5-а Академія інтегрованого розвитку міст2017-11-23
- У Львові врятували ще одну історичну вхідну браму з латуні2017-11-02
- На проспекті Шевченка 15 завершилась реставрація вхідної брами2017-10-06
Пілотні проекти з реставрації
Сходові клітки
Сходові клітки – це вхід у будинок, і саме вони першими зустрічають мешканців та відвідувачів. У Львові є багато чудових сходових кліток з надзвичайними формами сходів та деталями, які, на жаль, часто перебувають не просто в жалюгідному стані з точки зору естетики, але й через значні пошкодження можуть бути небезпечними для користувачів. Історичні сходові клітки є комплексними витворами мистецтва, в яких поєднується приміщення, форма сходів, оформлення дверей і здебільшого розпис стін та стель. Краса цих місць майже завжди прихована під кількома грубими шарами фарби і необдумано встановленими технічними мережами, а композиційний зв'язок елементів зруйнований заміною історичних дверей чи добудованими перегородками або комірками.
У рамках проекту було відреставровано дві сходові клітки - на вул. Театральній, 12 та вул. Левицького, 10, - роботи над третьою ще тривають. В процесі реставрації не лише ліквідують пошкодження сходів і стін, але й виготовляють або доповнюють двері за історичними зразками. Кабелі ховають у стіни. Особливу увагу звертають на стіни й стелі, на яких під час ретельних досліджень було знайдено розписи. Особливо високоякісні розписи відкрито на сходовій клітці будинку по вул. Левицького, 10.
Після проведення тендеру (конкурсу) серед будівельних фірм роботи виконували кваліфіковані майстри, яких постійно супроводжували німецькі експерти з реставрації. Результати реставрації вражаюче демонструють скарби, яких у Львові ще є дуже багато. І хоча не в кожному під’їзді можуть бути проведені такі складні реставраційні роботи, усвідомлення того, що схожі скарби є у Львові практично на кожному кроці, допоможе розповсюдженню бережного ставлення до історичних архітектурних елементів.
Фасади
Минулі століття залишили на львівських фасадах свої сліди. Здебільшого ці сліди, кожен з яких розповідає свою історію, під час ремонтів повністю стирають, так що будинок після цього виглядає, як новозбудований. До того ж для історичних будівель використовують невідповідні матеріали, які вже за кілька років знову виглядають пошкодженими і спричиняють нові проблеми.
Пілотні проекти з реставрації фасадів будинків №12 і 15 по вулиці Театральній доводять, що технічно правильні роботи не означають повного оновлення. Основний акцент робиться на збереженнi історичних шарів і матеріалів. Доповнення й наново потиньковані поверхні з’являються тільки там, де це конче необхідно з технічних причин. Результатом стали фасади, які не приховують свого віку, але попри це, або, можливо, саме через це випромінюють велику гідність.
Скульптури
У Львові є багато скульптури з місцевого природного каменю, доволі м’якого вапняку. Цей камінь дуже швидко руйнується під впливом зовнішнього середовища, насамперед вологи, солей і морозу. До того ж у минулому при реставрації часто використовували матеріали, які приносили каменю більше шкоди, аніж користі. В рамках пілотних проектів з фахової реставрації було оновлено різноманітні кам’яні об’єкти, зокрема консолі на площі Ринок, 40 та вулиці Січових Стрільців, 2, а також фігури на даху будинку на площі Ринок, 10. При цьому було проведено детальні попередні дослідження щодо вологості й засолення, випробувано різні техніки очищення та підібрано відповідні матеріали для доповнень. Як і при оновленні фасадів, метою реставрації була не досконала, наче зовсім нова поверхня, а консолідація матеріалу, збереження оригінальної субстанції та бережний підхід до очищення й доповнень.