Календар новин
Важливі документи
Інтегрована концепція розвитку центральної частини м.Львова
Інтегрована концепція розвитку конкретизує загальні цілі розвитку міста і є практичним посібником, в якому зібрано усі важливі заходи та проекти з розвитку історичної частини Львова на наступні 10 років.Довідник з облаштування міста
Щоб підвищити рівень та стандартизувати реставраційні заходи в будівлях, а також щоб уникнути неправомірного втручання в історичну спадщину було розроблено «Довідник облаштування міста».«Глорія» повертається на фасад будинку на площі Ринок,3.
2014-11-0730 жовтня 2014 року розпочалися монтажні роботи зі встановлення копії скульптури «Глорія» на площі Ринок, 3. Оригінал цієї скульптури понад два століття був окрасою кам’яниці. Але у зв’язку з тим, що скульптура знаходилась у дуже поганому стані, у 2008 році її було демонтовано.
Як свідчать архівні документи, скульптурна група з’явилася на фасаді будинку у 1772 році. У той час будинок належав знаній шляхетській родині Жевуських. Багато членів цієї родини були відомими воєводами та офіцерами, тому по обидва боки від скульптури «Глорія» розміщено військові атрибути. Зліва знаходиться бочка та гармата. Праворуч від Глорії – військовий барабан з прапором, бунчук і геральдичний картуш, де колись був родинний герб Жевуських. Цікаво, що спочатку скульптуру назвали не Глорія, а Фама. В римській міфології Фама була богинею поголосу та слави. Авторство скульптур належить відомому львівському скульптору Ф.Олендзькому. Він виконав фігури в перехідному стилі - від рококо до класицизму.
Згідно дослідження скульптурної групи всі кам'яні фігури потребували невідкладних стабілізуючих заходів. Перші заходи з консервації скульптур були проведені відразу після їх демонтажу в 2008 р. Реставраторами та експертами по каменю було прийняте рішення, що автентичні скульптури не можуть більше зберігатися на фасаді будинку через значні пошкодження каменю, який в такому випадку продовжуватиме руйнуватися.
Тому на фасад скульптури повернулися у вигляді копій. Роботи по виготовленню копії скульптури «Глорія» розпочалися ще наприкінці 2012 року. Автором копії скульптури є львівський скульптор Орест Дзиндра. Нову скульптуру виготовлено з полянського вапняку. Ручна робота скульптора максимально відтворює бароковий оригінал. Крихкі деталі, що мають низьку стійкість до погодніх умов, а саме руки Глорії і труба, були виготовлені з цинкової бляхи, яка добре поєднується з вапняком.
Законсервований оригінал Глорії буде розміщено у Львівському історичному музеї.
Всі роботи з консервації скульптури «Глорія» та виготовлення її копії проводилися спільно представниками проекту «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» разом з Управлінням охорони історичного середовища ЛМР.