Проект
Останні Новини
- 7 місяців реставрації відкрили 100 років історії2016-03-21
- Презентація про енергозбереження в історичних будівлях2016-03-16
- Обрано переможців конкурсу на впорядкування внутрішніх дворів "Наш дворик - це ми"2016-03-16
- Маленькі, але дієві кроки до великого заощадження енергії2016-03-11
Громадські зустрічі
Важливо, щоб мешканці Львова та працівники міської адміністрації знали більше про різні шляхи та способи оновлення міста та збереження культурної спадщини, про досвід інших міст та країн в цій сфері. Саме тому проект запрошує спеціалістів у цій сфері для обміну досвідом у Львові у форматі конференцій та публічних лекцій.
Конференції
- Міжнародна конференція «Інтегрована концепція розвитку історичного Львова як модель сталого українського міста»
Дедалі більше українських міст цікавиться інтегрованими концепціями розвитку міста для того щоб отримати, з одного боку, міжвідомчий документ для координування розвитку міста та моніторингу проектів, а з іншого боку − загальноприйнятий в ЄС інструмент для ефективного планування міського бюджету та залучення зовнішніх фінансових засобів. Для того, щоб поділитися досвідом розробки такої концепції, місто Львів спільно з проектом GIZ провело інформаційну конференцію для інших українських міст.
Більше інформації про інтегрований розвиток міста, а також презентації Ви можете переглянути та завантажити тут (à 2.2.)
В листопаді 2010, проект спільно з громадською організацією «Музей Ідей» та Центром міської історії центрально-східної Європи організували міжнародну конференцію про потенціали річок в містах та перспективи ріки Полтва у Львові, що була засклеплена в міську каналізаційну систему в 19 стол. Експерти з місто планування, водовідведення очистки води з різних країн світу представили свій досвід та обговорили проблеми та перспективи міських річок та Полтви зокрема. Конференцію завершив показ короткометражних фільмів про Полтву та дискусія з його режисеркою.
Разом з конференцією проводився практичний семінар “Навіщо відкривати ріку?”, де в форматі робочих груп обговорювались різні ідеї для візуалізації ріки в міському просторі.
Більше інформації про проект LeoPoltvis Ви можете знайти на сторінці Музею ідей
Переглянути список презентацій та завантажити їх ви можете тут.
Відкриті лекції
Проект організовує ряд відкритих лекцій експертів у сфері архітектури, розвитку міста та містопланування про свій практичний досвід в різних містах.
Лекції читали, до прикладу, колишній держсекретар Федерального міністерства транспорту, будівництва та розвитку міста Німеччини.
Також в рамках проекту відбувалися важливі круглі столи за участі українських та міжнародних доповідачів, зокрема про «Вплив великих спортивних подій на розвиток міста, на прикладі ЄВРО 2012».
Серія цих лекцій отримала назву «лекції чорного хліба» через те, що їх темами є розповідь про робочі процеси, які для доповідачів є такими буденними, як чорний хліб. Лекції читали експерти з міського розвитку з різних куточків Німеччини:
- «Друге життя історичних індустріальних районів» (Міхаель Рьомер, керівник управління містопланування м. Ганновер)
- «Проект ‘Соціальне місто’ – інструмент оновлення упосліджених районів в Німеччині» (Александра Малер-Вінгс, координатор проекту в м. Кіль )
- «Передмістя Шпандау – врятований центр Берліна» (Марія Бернінг – сенат Берліна, управління розвитку міста та навколишнього середовища)
- “Зменшуватися по-розумному” (Дітер Рінк, Центр досліджень навколишнього середовища Гемгольц)