Проект
Останні Новини
- 1 грудня Львів прийматиме Другу німецько-українську конференцію з міського розвитку2017-11-28
- У Львові розпочалась 5-а Академія інтегрованого розвитку міст2017-11-23
- У Львові врятували ще одну історичну вхідну браму з латуні2017-11-02
- На проспекті Шевченка 15 завершилась реставрація вхідної брами2017-10-06
Правила облаштування міста
Щоб підвищити рівень та стандартизувати реставраційні та модернізаційні заходи як в громадському просторі, так і в будівлях, а також щоб уникнути неправомірного втручання в історичну спадщину, більшість міст складають правила облаштування конкретних історичних зон.
Проблеми в сфері збереження історичної спадщини
1. Занедбаність більшості історичних будівель у Львові протягом останніх десятиліть
2. Непрофесійне втручання, особливо в декоративні елементи фасадів, наприклад, заміна історичних вікон на пластикові
3. Недостатній догляд за системами водовідведення з даху та за балконами, що тягне за собою конструктивні пошкодження
4. Використання невідповідних матеріалів та непрофесійний підхід до історичних будівель спотворюють пам’ятки архітектури
5. Через непрозорі майнові відносини між власниками не проводяться нагальні ремонтні роботи на площах спільного користування (конструкції даху, сходові клітки тощо)
6. під час проведення ремонтних робіт визначають неправильні пріоритети - замість того, щоби ліквідувати конструктивні ушкодження, проводиться косметичний ремонт будівлі.
Для кого розроблено довідник?
1. Для мешканців, власників та винаймачів приміщень в історичних будівлях Львова
2. Для представників установ та інституцій
3. Для будівельно-ремонтних фірм
Структура довідника
Довідник структуровано відповідно до окремих елементів будівлі, тому він складається з наступних розділів: «Фасади», «Балкони та балконні галереї», «Дахи», «Вікна», «Вхідні двері та в’їздні брами», «Сходові клітки», «Внутрішні подвір’я та палісадники», «Вітрини, вивіски та реклама».
Кожен з розділів має однакову структуру:
1. Тлумачення термінів
Для кращого подальшого розуміння термінології довідника на основі рисунка наводяться найвживаніші спеціалізовані назви для частин будівельних елементів.(Рисунок).
2. Історія
Для розуміння взаємозв’язків і будівельного контексту на початку висвітлено основні історичні епохи та модифікацію того чи іншого елемента будівлі впродовж часу. Також на фото наведено приклади буд. елементів з різних епох.
3. Проблеми та рекомендації
Тут коротко описуються найважливіші проблеми того чи іншого будівельного елементу та наводяться рекомендації для їхнього ремонту та реставрації. Для наочності позитивні та негативні приклади проілюстровано фотографіями. Усі рекомендації спираються, наскільки це можливо, на чинне законодавство (ДБН, рішення виконавчого комітету ЛМР та ін.), а також на світові стандарти поводження з історичними будівлями (наприклад, Венеційську Хартію, Директиви обачного оновлення міста тощо).
4. Заборони
В кожному розділі окреме місце відведено заходам, які є забороненими в історичній частині. Окрім пошкодження пам’ятки, вони можуть тягнути за собою адміністративну відповідальність та великі штрафні санкції, а у випадках особливо сильного руйнування памяток архітектури − навіть до кримінальної відповідальності.
Завантажити довідник облаштування міста (pdf 18 MB)